TDEE Hesapla – Kalori Alımı Hesaplayıcı

Kilo kaybınız için tüketimi hesaplamak için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan biri kullanıyor. TDEE hesapla, Toplam Günlük Enerji Harcamalarının kısaltmasıdır. Vücudunuzun bir gün içinde kalorileri yaktığı kaloriler. Bu parametreyi anlarsanız kilo verme programınızı etkili bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Bu raporda size TDEE hesaplama nizi nasıl bulabileceğinizi anlatacağız.

 

TDEE hesapla, çeşitli fonksiyonlar için kalori alımını kolayca hesaplamak için kullanılabilir. Kilo vermek veya kilonuzu korumak istiyorsanız, onu kullanabilirsiniz. Hesaplama basit olmasına rağmen, yaşınız ve günlük aktivite seviyeniz gibi farklı parametreler içermez. Bu nedenle TDEE hesaplama kullanmak farklı yöntemler kullanmaktan daha az hassas olabilir.

 

TDEE hesapla kullanmak için vücut kitlenizi öğrenmeniz gerekir. Vücut yağ yüzdesini kontrol etmeniz gerekecek. Kendinizi tartarsanız, bu sayıya birkaç ölçek verilir. Kendi vücut yağınızı ölçmek için tasarlanmış küçük ekipmanı bile kullanabilirsiniz. Ekipmanı iki elinizle kavrayabilirsiniz ve sonucu görürsünüz.

 

Diyelim ki vücut yağınız% 20.

 

Yağsız vücut kütlesini hesaplamak için vücut yağını harcamanız gerekecektir.

 

Vücut ağırlığınız 180 kilo ise, vücut yağı 180 kilo veya 36 lbs.

 

O zaman vücut kütleniz 144 lbs veya 180-36 lbs olur.

 

Yağ kaybetmek istiyorsanız TDEE hesaplanizi aşağıdaki gibi alabilirsiniz:

 

13 kalori 1872 kaloriye eşit 144 pound ile çarpılır. Bunlar her gün kalori, almanız gerekecek.

 

Kalori tüketimini hesaplamak zor değil. Zor olan kısım, numarayı nasıl kullanabileceğinizdir. Kendi kilo kaybı yolculuğunuz için en iyisini diliyorum.